| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1710404 |
| Part Number | Hunter |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 9.5 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Color | Grey |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Monthly & Weekly date |
| Weight | 60 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 30 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Tommy Hilfiger Men's Watch Chase 1791577
Original price was: 3,300 EGP.3,050 EGPCurrent price is: 3,050 EGP.
Tommy Hilfiger Men's Watch Jake 1791233
2,995 EGP
Tommy Hilfiger Men’s Watch Hunter 1710404
Original price was: 3,300 EGP.2,995 EGPCurrent price is: 2,995 EGP.
-9%Original Tommy Hilfiger Watch For men In Egypt Hunter 1710404 Gray dial Brown Leather Strap . With packing Tommy Hilfiger Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.