| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1514075 |
| Part Number | Hugo Boss Candor |
| Packing List | Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Leather |
| Case Diameter | 41 mm |
| Case Thickness | 8.75 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Color | Black |
| Dial Color | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | ———- |
| Weight | 95 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Sale!
Original Hugo Boss Men’s Watch Candor 1514075
Original price was: 4,200 EGP.4,045 EGPCurrent price is: 4,045 EGP.
-4%Original Hugo Boss Watch For men In Egypt Candor 1514075 With Black dial Black Leather Strap . With packing Boss Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world




Reviews
There are no reviews yet.