| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ME3107 |
| Part Name | Townsman |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | —– |
| Special Features | —– |
| Weight | 150 Grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Sale!
Original Fossil men Watch Townsman ME3107
Original price was: 5,700 EGP.5,395 EGPCurrent price is: 5,395 EGP.
-5%Original Fossil Watch Pilot for men ME3107 Black dial Strap Metal Belt with Silver color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.