| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | BQ2498 |
| Part Name | Bannon |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 45 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Rubber |
| Strap Kind | Silicone |
| Strap Color | Blue |
| Band Colour | Blue |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Day Month |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 100 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men's Watch Classic AR5857
Original price was: 3,995 EGP.3,695 EGPCurrent price is: 3,695 EGP.
Original Fossil men Watch Casual FS5404
3,895 EGP
Original Fossil men Watch Bannon BQ2498
3,695 EGP
Original Fossil Watch Bannon for men BQ2498 Blue dial Strap Rubber belt with Blue color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world








Reviews
There are no reviews yet.