| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1514030 |
| Part Number | Solgrade |
| Packing List | Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 11.8 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Color | Brown |
| Dial Color | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 116 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Hugo Boss Men’s Watch Oxygen 1513597
3,695 EGP
Hugo Boss Men’s Watch Solgrade 1514034
Original price was: 3,900 EGP.3,745 EGPCurrent price is: 3,745 EGP.
Hugo Boss Men’s Watch Solgrade 1514030
Original price was: 4,200 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.
-5%Original Hugo Boss Watch For men In Egypt Solgrade 1514030 With Blue dial Brown Leather Strap . With packing Boss Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.