| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11570 |
| Part Number | Emporio Armani Mia |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 32 mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Band Width | 12 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Rose Gold |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Brown |
| Calendar | ___ |
| Special Features | ___ |
| Weight | 88.3 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Guess Men Watch HeadLine GW0572G4
Original price was: 4,700 EGP.3,895 EGPCurrent price is: 3,895 EGP.
Original Tommy Hilfiger men Watch Baker 1710452
Original price was: 3,495 EGP.2,995 EGPCurrent price is: 2,995 EGP.
Emporio Armani Women Watch Mia AR11570
3,850 EGP
Original Emporio Armani Watch Mia for Women AR11570 Brown dial . Metal belt Strap with Rose Gold color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
Additional information
| Dial Color | Brown |
|---|---|
| Movement Type | |
| Strap color | |
| Strap Type | Metal |
| Watch Shape | Round |









Reviews
There are no reviews yet.