| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11707 |
| Part Number | Sinfonia |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women’s Standard |
| Item Shape | Oval |
| Case Diameter | 34 mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Band Width | 12 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Gold |
| Dial Color | Gold |
| Calendar | ——– |
| Special Features | ——— |
| Weight | 71 grams |
| Movement | (Battery) Quartz |
| Water Resistance | 30 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |








Reviews
There are no reviews yet.