| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11706 |
| Part Number | Sinfonia |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women’s Standard |
| Item Shape | Oval |
| Case Diameter | 34 mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Band Width | 12 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Dial Color | Silver |
| Calendar | ——– |
| Special Features | ——— |
| Weight | 71 grams |
| Movement | (Battery) Quartz |
| Water Resistance | 30 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Michael Kors Watch For Women MK7580
4,200 EGP
Emporio Armani Watch For Women AR11707
Original price was: 5,000 EGP.4,100 EGPCurrent price is: 4,100 EGP.
Emporio Armani Watch For Women AR11706
Original price was: 4,900 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.
-18%Original Emporio Armani watch for Ladies Sinfonia AR11706 Silver dial , Silver Metal Strap
With Original packaging Emporio Armani Box + Bag
Get it within 24 hours, and Can See the product inside Cairo , Alexandria before paying Shipping to all of Egypt and the world
Additional information
| Dial Color | Silver |
|---|---|
| Movement Type | |
| Strap Type | Metal |
| Watch Shape | Round |
| Strap color |








Reviews
There are no reviews yet.