| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11507 |
| Part Name | Renato |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 154 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Guess Men Watch Formula GW0579G1
3,899 EGP
Emporio Armani Men Watch Renato Boxed AR80025
3,699 EGP
Emporio Armani Men Watch Renato AR11507
3,899 EGP
Original Emporio Armani Watch Renato for Men AR11507 Green dial . Metal belt Strap with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.