| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR60028 |
| Part Name | Aviator |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | —— |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 71 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Aviator AR60028
7,700 EGP
Original Emporio Armani Watch Autamtic for Men AR60028 Black dial . Leather belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.