
| BRAND | Casio |
|---|---|
| BRAND KIND | Casio G-Shock |
| GENDER | Men |
| WATCH SHAPE | Round |
| DISPLAY TYPE | Analog and Digital |
| DIAL COLOR | Black |
| STRAP TYPE | Resin |
| STRAP COLOR | White |
| STRAP KIND | Resin |
| DIAMETER | 55 x 51.2 mm |
| THICKNESS | 16.9 mm |
| THE WEIGHT | 70 grams |
| DATE | Annual, Monthly, Weekly and Daily Date |
| WATER RESISTANCE | 30 Meters |
| DESIGN | G-Shock |
| MOVEMENT | Battery (Quartz) |
| WARRANTY | One year against industry defects |
| SPECIAL FEATURES | Stop Watch , Alarm , LED Light |
| PRODUCT CODE | GA100B-7A |
| PHONE NUMBER | 01555944450 |
| SHIPPING | All regions of Egypt |












Reviews
There are no reviews yet.