| Technical Specifications | |
|---|---|
| Brand Name | Emporio Armani |
| Model Number | AR6089 |
| Part Number | Tazio Large |
| Packaging | Emporio Armani Box + Bag |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Case Diameter | 46 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Band Width | 24 mm |
| Band Size | Men’s Standard |
| Movement | Quartz ( Battery ) |
| Strap Colour | Blue |
| Dial Color | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 91 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone Number | 01555944450 |
Original
Emporio Armani Watch For Men AR1722
Original price was: 4,400 EGP.3,850 EGPCurrent price is: 3,850 EGP.
Emporio Armani Watch For Men AR11482
Original price was: 4,400 EGP.3,795 EGPCurrent price is: 3,795 EGP.
Emporio Armani Watch For Men AR6089
4,200 EGP
Original Emporio Armani watch for Men Tazio Large AR6089 Blue dial , Blue Leather Strap
With Original packaging Emporio Armani Box + Bag
Get it within 24 hours, and Can See the product inside Cairo , Alexandria before paying Shipping to all of Egypt and the world
Additional information
| Dial Color | Blue |
|---|---|
| Movement Type | |
| Strap color | |
| Strap Type | Leather |
| Watch Shape | Round |










Reviews
There are no reviews yet.