| Brand Name | Jacob & Co |
|---|---|
| Model number | Jacob & Co. Gotham City 46 mm DC100.40.AA.AA.A |
| Gender | Men |
| Item Shape | Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Rubber |
| Case Diameter | 46 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness |
16.3 mm
|
| Strap Material | Silicone |
| Band size | Standard |
| Movement | Hand-wound |
| Strap Colour | Green |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | ——– |
| Special Features | Sapphire Crystal |
| Weight | —– grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | Hand wash |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Jacob & Co Heart of CR7 EX120.10.AD.AA.A
Original price was: 42,000 EGP.35,000 EGPCurrent price is: 35,000 EGP.
Jacob & Co Skull Double Tourbillon Watch Egypt
Original price was: 37,000 EGP.29,000 EGPCurrent price is: 29,000 EGP.
Jacob & Co. Batman Gotham City DC10040AAAAA
Original price was: 45,000 EGP.38,000 EGPCurrent price is: 38,000 EGP.
-16%Jacob & Co. Watch Gotham City 46 mm DC100.40.AA.AA.A With Black Dial Black Rubber Strap.
With Packaging Jacob & Co Box + Bag
We have the best and cheapest price in Egypt because we import ourselves, unlike any other place in Egypt.
Get it inside Egypt within 24 hours, and Can See the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
Additional information
| Dial Color | Black |
|---|---|
| Movement Type | |
| Strap color | |
| Strap Type | Rubber |
| Watch Shape | Round |










Reviews
There are no reviews yet.