| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1791031 |
| Part Number | Grant |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 46 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Color | White |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Monthly & Weekly date |
| Weight | 86 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Tommy Hilfiger Women's Watch 1781741
2,995 EGP
Tommy Hilfiger Men's Watch 1791063
Original price was: 3,400 EGP.2,950 EGPCurrent price is: 2,950 EGP.Tommy Hilfiger Men’s Watch 1791031
Original price was: 3,500 EGP.2,895 EGPCurrent price is: 2,895 EGP.
-17%Original Tommy Hilfiger watch for men Grant 179103 with White dial
Leather with Brown color 50m Water Resistance
With Original packaging Tommy Hilfiger TH Box + Bag
Real Guaranteee
the best Price Tommy Hilfiger watches in Egypt From Catchy Watches
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo , Alexandria before paying Shipping to all of Egypt and the world























Reviews
There are no reviews yet.