
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | BQ2679 |
| Part Name | Bannon |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 45 mm |
| Case Thickness | 20 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Skeleton |
| Calendar | Black |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 250 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |























Reviews
There are no reviews yet.