
| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ES4147 |
| Part Name | Virginia |
| Packaging List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Women Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 30 mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Band Width | 16 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Taupe |
| Calendar | ——– |
| Special Features | ——– |
| Weight | 149 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 30 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |

























Reviews
There are no reviews yet.