| Brand Name | Michael Kors |
|---|---|
| Model number | MK5828 |
| Part Name | Everest |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Metal |
| Case Diameter | 42 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Gender | Women |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Gold |
| Dial Colour | Black |
| Case Colour | Silver Crystal |
| Special Features | Monthly Date + Stop watch |
| Weight | 255 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Michael Kors Ladies Watch Everest MK5754
Original price was: 4,300 EGP.4,100 EGPCurrent price is: 4,100 EGP.
Michael Kors Ladies Watch Blair MK5263
Original price was: 4,000 EGP.3,845 EGPCurrent price is: 3,845 EGP.Michael Kors Ladies Watch Everest MK5828
Original price was: 3,995 EGP.3,795 EGPCurrent price is: 3,795 EGP.
-5%Original Michael Kors Watch Everest For Women MK5828 Black dial Gold Crystal Metal Strap Color With Silver Crystal Band . Japanese Machine With packing MK Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.