| Brand Name | Guess |
|---|---|
| Model number | W0797G1 |
| Part Number | Jet |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| packing list | Guess ( Box + Bag ) |
| Case Diameter | 46 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Strap Type | Metal |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Silver and Gold |
| Dial Colour | Blue |
| Case Colour | Blue |
| Special Features | Monthly & Weekly Date |
| Weight | 330 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 100 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |










Reviews
There are no reviews yet.