| Brand Name | Guess |
|---|---|
| Model number | W0864G1 |
| Part Number | Caliber |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| packing list | Guess ( Box + Bag ) |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Strap Type | Leather |
| Strap Material | Leather |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Colour | Grey |
| Case Colour | Rose Gold |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 150 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 100 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |










Reviews
There are no reviews yet.