| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5724 |
| Part Name | FB-03 |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 46 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Blue |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Day |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 118 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 100 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil Men's Watch Smoke BQ2504
4,200 EGP
Original Fossil Men's Watch FB-03 FS5767
4,200 EGPOriginal Fossil Men’s Watch FB-03 FS5724
4,200 EGP
Original Fossil Watch FB-03 for men FS5724 Blue dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.