| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11590 |
| Part Number | Diver |
| Packing List | Giorgio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Blue & Red |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Date |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 159 grams |
| Movement | Quartz |
| Water Pressure Resistance | 100 meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Diver AR11589
4,100 EGP
Emporio Armani Men Watch Diver AR11592
Original price was: 4,150 EGP.4,025 EGPCurrent price is: 4,025 EGP.Emporio Armani Men Watch Diver AR11590
4,100 EGP
Original Emporio Armani Watch Diver for Men AR11590 Blue dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

























Reviews
There are no reviews yet.