| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5404 |
| Part Name | Casual |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Blue |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Day |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 62.37 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil men Watch Casual FS5404
3,895 EGP
Original Fossil Watch Grant for men FS5404 Blue dial Strap Leather belt with Blue color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.