| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11349 |
| Part Name | Giovanni |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Weight | 130 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Special Features | Stop watch |
| Phone Number | 01555944450 |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Hugo Boss Men’s Watch Ikon 1513278
3,645 EGP
Maserati Men's Watch Ingegno R8821119004
7,800 EGPEmporio Armani Men Watch Giovanni AR11349
5,199 EGP
Original Emporio Armani Watch Giovanni for Men AR11349 Black dial Metal belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

































Reviews
There are no reviews yet.