| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | Ar60012 |
| Part Name | Luigi |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Weight | 71 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Special Features | Monthly Date |
| Phone Number | 01555944450 |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Meccanico AR60045
7,695 EGP
Emporio Armani Men Watch Aviator AR11288
3,895 EGPEmporio Armani Men Watch Luigi Ar60012
7,595 EGP
Original Emporio Armani Watch Luigi Automatic for Men Ar60012 Black dial Metal Belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world




























Reviews
There are no reviews yet.