| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | Ar60053 |
| Part Name | Mario |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11.5 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Green |
| Weight | 151 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Tommy Hilfiger Men's Watch Lars 1792061
Original price was: 3,495 EGP.3,295 EGPCurrent price is: 3,295 EGP.
Emporio Armani Men Watch Luigi AR60010
7,500 EGP
Emporio Armani Men Watch Mario Ar60053
8,350 EGP
Original Emporio Armani Watch Mario Automatic for Men Ar60053 Green dial . Metal belt Strap with Silver color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.