| Brand Name | Cartier |
|---|---|
| Model number | Santos 1 |
| Part Number | Santos de Cartier |
| Packaging List | Gift ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Square |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 41.9 mm x 35.1 mm |
| Band Width | 12 mm |
| Case Thickness | 8.83 mm |
| Strap Material | Steel |
| Movement | Automatic |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | White |
| Calendar | ____ |
| Special Features | ____ |
| Weight | 107 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | No |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Rolex Daydate 40 Chocolate Dial Watch For Men
Original price was: 3,795 EGP.3,445 EGPCurrent price is: 3,445 EGP.
Rolex Yacht Master II 44 Watch For Men
Original price was: 3,995 EGP.3,745 EGPCurrent price is: 3,745 EGP.Cartier Men’s Watch Santos de Cartier
4,350 EGP
Cartier watch For men In Egypt de santos With White dial Black Leather Strap . automatic machine . With Gift ( Box + Bag )
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world























Reviews
There are no reviews yet.