| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11529 |
| Part Name | Paolo |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 42 mm |
| Case Thickness | 10.5 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 100 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Aviator AR11334
3,995 EGP
Original Guess Men Watch Legend GW0648G1
Original price was: 4,350 EGP.4,095 EGPCurrent price is: 4,095 EGP.Emporio Armani Men Watch Paolo AR11529
Original price was: 4,700 EGP.4,100 EGPCurrent price is: 4,100 EGP.
-13%Original Emporio Armani Watch Paolo for Men AR11529 Green Dial . Metal Belt Strap With Silver Color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

































Reviews
There are no reviews yet.