| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR11334 |
| Part Name | Aviator |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Rose Gold |
| Dial Colour | Green |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 149 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Tommy Hilfiger Men Watch Nolan 1791144
3,100 EGP
Emporio Armani Men Watch Paolo AR11529
Original price was: 4,700 EGP.4,100 EGPCurrent price is: 4,100 EGP.Emporio Armani Men Watch Aviator AR11334
3,995 EGP
Original Emporio Armani Watch Aviator for Men AR11334 Green Dial . Leather Belt Strap With Brown Color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world

































Reviews
There are no reviews yet.