| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR6115 |
| Part Name | Tazio Large |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 23 mm |
| Strap Material | Rubber |
| Strap Kind | Silicone |
| Strap Color | Green |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 120 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Lacoste Classic Green Men's Watch 2010973
3,995 EGP
Emporio Armani Men Watch Aviator AR11168
3,799 EGPEmporio Armani Men Watch Tazio Large AR6115
3,799 EGP
Original Emporio Armani Watch Tazio Large for Men AR6115 Black dial . Metal belt Strap with Green color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world























Reviews
There are no reviews yet.