| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR80025 |
| Part Name | Renato Boxed |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Strap Color | Silver & Rose gold |
| Band Colour | Rose gold |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 151 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Emporio Armani Men Watch Renato AR11507
3,899 EGP
Original Tommy Hilfiger men Watch Briggs 1791425
3,095 EGPEmporio Armani Men Watch Renato Boxed AR80025
3,699 EGP
Original Emporio Armani Watch Renato Boxed for Men AR80025 Blue dial . Metal belt Strap with Silver Rose Gold color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





























Reviews
There are no reviews yet.