| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | ME3140 |
| Part Name | Grant Sport |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 18 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Strap Color | Brown |
| Band Colour | Silver |
| Dial Colour | Blue |
| Calendar | Annual and Monthly Date |
| Special Features | ____ |
| Weight | 67 grams |
| Movement | Automatic |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 year against industry defects |
Original
Original Fossil men Watch Grant Sport ME3140
5,399 EGP
Original Fossil Watch Grant Sport automatic for men ME3140 Blue dial Strap Leather belt with Brown color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.