| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1710500 |
| Part Number | Ryder |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Metal |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 21 mm |
| Case Thickness | 9.7 mm |
| Strap Material | Stainless steel |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Gray |
| Dial Color | Black |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | ———- |
| Weight | 95 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Original Tommy Hilfiger men Watch Brad 1710388
Original price was: 3,495 EGP.3,055 EGPCurrent price is: 3,055 EGP.
Original Tommy Hilfiger men Watch Sawyer 1710422
3,095 EGP
Original Tommy Hilfiger men Watch Ryder 1710500
3,095 EGP
Original Tommy Hilfiger For men In Egypt Ryder 1710500 With Black dial Grey Metal Strap . With packing Tommy Hilfiger ( Box + Bag )
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.