| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1514091 |
| Part Number | Hugo Boss Top |
| Packing List | Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Rubber |
| Strap Kind | Silicone |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Black |
| Dial Color | Black |
| Calendar | Date |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 130 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 100 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Original Hugo Boss Men Watch Admiral 1513908
3,699 EGP
Original Tommy Hilfiger Women Watch Carly 1781916
Original price was: 3,495 EGP.2,995 EGPCurrent price is: 2,995 EGP.Original Hugo Boss Men Watch Top Chronograph 1514091
3,795 EGP
Original Hugo Boss Watch For men In Egypt Top 1514091 With Black dial Black Rubber Strap With packing Boss Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





















Reviews
There are no reviews yet.