| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR1410 |
| Part Number | Valente Large |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Ceramic |
| Strap Kind | Ceramic |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 250 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Hugo Boss Men's Watch Ambassador 1513321
3,699 EGP
Emporio Armani Men Watch Diver AR11515
Original price was: 4,850 EGP.3,899 EGPCurrent price is: 3,899 EGP.Emporio Armani Men Watch Valente Large AR1410
5,300 EGP
Original Emporio Armani Watch Valente Large for Men AR1410 Black dial . Ceramic belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world



























Reviews
There are no reviews yet.