| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1513711 |
| Part Number | Pioneer |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Leather |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Blue |
| Dial Color | Blue |
| Calendar | Monthly & Weekly date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 67 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01507717760 |
Original
Original Tommy Hilfiger men Watch Jameson 1792053
Original price was: 3,495 EGP.2,995 EGPCurrent price is: 2,995 EGP.
Original Hugo Boss Men's Watch Ambassador 1513321
3,699 EGP
Original Hugo Boss Men’s Watch Pioneer 1513711
3,699 EGP
Original Hugo Boss For men In Egypt Pioneer 1513711 With Blue dial Blue Leather Strap . With packing Hugo Boss ( Box + Bag )
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.