| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR5858 |
| Part Number | Emporio Armani Sportivo |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 23 mm |
| Strap Material | Silicone Metal |
| Strap Kind | Stainless steel & Silicone |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 130 grams |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
Original
Original Tommy Hilfiger men Watch Connor 1791897
Original price was: 3,495 EGP.2,995 EGPCurrent price is: 2,995 EGP.
Original Michael Kors Women Watch Lennox MK7338
Original price was: 4,100 EGP.3,595 EGPCurrent price is: 3,595 EGP.Emporio Armani Men Watch Sportivo AR5858
3,799 EGP
Original Emporio Armani Watch Sportivo for Men AR5858 Black dial . Metal belt Strap with Black color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world





















Reviews
There are no reviews yet.