| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5413 |
| Part Name | Goodwin |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Black |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 227 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 100 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Original Guess Unisex Watch Phoenix GW0048G3
4,450 EGP
Hugo Boss Men's Watch Professional 1513529
3,745 EGPFossil Men Watch Goodwin FS5413
4,300 EGP
Original Fossil Watch Goodwin for Men FS5413 Black dial Strap Metal belt with Black color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world






















Reviews
There are no reviews yet.