| Brand Name | Fossil |
|---|---|
| Model number | FS5382 |
| Part Name | Neutra |
| Packing List | Fossil Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Band size | Men’s Standard |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 44 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 19 mm |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Strap Color | Silver |
| Band Colour | White |
| Dial Colour | White |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 119 grams |
| Movement | Battery |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Original Guess Unisex Watch Phoenix GW0048G3
4,450 EGP
Hugo Boss Men's Watch Professional 1513529
3,745 EGPFossil Men Watch Modern Neutra FS5382
3,995 EGP
Original Fossil Watch Neutra for Men FS5382 White dial Strap Metal belt with Silver color . With Packing Fossil Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world
























Reviews
There are no reviews yet.