| Brand Name | Emporio Armani |
|---|---|
| Model number | AR1971 |
| Part Number | Emporio Armani Luigi Large |
| Packing List | Emporio Armani Box + Bag |
| Display Type | Analog |
| Strap Color | Red |
| Item Shape | Round |
| Case Diameter | 46 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Band size | Men’s Standard |
| Band Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Stop watch |
| Weight | 86 grams |
| Movement | Quartz |
| Water Pressure Resistance | 50 metres |
| Warranty | 1 Year |
Original
Sale!
Emporio Armani Men Watch Luigi Large AR1971
Original price was: 4,250 EGP.3,745 EGPCurrent price is: 3,745 EGP.
-12%Original Emporio Armani Watch Luigi Large for Men AR1971 Black dial Strap Leather belt with Red color . With Packing Armani Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world






















Reviews
There are no reviews yet.