
| Brand Name | Rolex |
|---|---|
| Model number | Rolex 116718LN |
| Gender | Women’s watch |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Metal |
| Case Diameter | 36 mm |
| Lug width | 20 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Band size | Standard |
| Movement | Japan (automatic) |
| Strap Colour | Gold |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Day |
| Special Features | _____ |
| Weight | ____grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | Hand Wash |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |



















Reviews
There are no reviews yet.