
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Henry |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Strap Type | Leather |
| Strap Color | Black |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Band Width | 21 mm |
| Diameter | 43 mm |
| Thickness | 11 mm |
| The Weight | 130 Grams |
| Date | Monthly & Weekly date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | ———- |
| Product Code | 1710685 |
| Case Code | TH.309.1.34.3776 |
| Phone Number | 01555944450 |
| Shipping | All regions of Egypt |








Reviews
There are no reviews yet.