
| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1782790 |
| Part Number | Tea |
| packaging List | Original Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Rectangular |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Metal |
| Strap Kind | Stainless Steel |
| Case Diameter | 21 mm |
| Case Thickness | 6.6 mm |
| Band Width | 14 mm |
| Band size | Women Standard |
| Movement | Battery |
| Strap Colour | Silver |
| Dial Color | Purple |
| Calendar | ———— |
| Special Features | ———— |
| Weight | 63 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 30 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |





















Reviews
There are no reviews yet.