| Brand Name | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Model number | 1792117 |
| Part Number | Lorenzo |
| Packaging List | Tommy Hilfiger ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Case Material | Metal |
| Case Diameter | 44 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Case Thickness | 10.7 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Colour | Silver |
| Dial Color | Green |
| Calendar | —— |
| Special Features | Stop Watch |
| Weight | 151 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 2 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Tommy Hilfiger Lorenzo For Men 1792117
3,195 EGP
Original Tommy Hilfiger Watch For men In Egypt Lorenzo 1792117 Green dial Silver Metal Strap . With Original packaging Tommy Hilfiger Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.