| Brand Name | Tag Heuer |
|---|---|
| Model number | Carrera Calibre 1887 |
| Gender | Men |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Chronograph |
| Strap Type | Metal |
| Case Diameter | 43 mm |
| Band Width | 16 mm |
| Case Thickness | 13 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Case Colour | Silver |
| Movement | Automatic |
| Strap Colour | Silver |
| Dial Colour | Light Grey White |
| Calendar | Monthly date |
| Special Features | ——– |
| Weight | __ grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | ________ |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Tag Heuer Autavia Heritage Calibre 02 Watch Egypt
Original price was: 4,300 EGP.3,895 EGPCurrent price is: 3,895 EGP.
Audemar Piguet Men's Watch Royal Oak Moon Salmon
4,900 EGP
Tag Heuer Carrera Calibre 1887 Watch Egypt
Original price was: 4,250 EGP.3,945 EGPCurrent price is: 3,945 EGP.
-7%Tag Heuer watches Carrera Calibre 1887 in Egypt with Light Grey White Dial and Silver Color Metal Strap Automatic Machine
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world








Reviews
There are no reviews yet.