
| Brand Name | Rolex |
|---|---|
| Model number | 1908 Yellow Settimo |
| Gender | Men |
| Item Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Strap Type | Leather |
| Case Diameter | 39 mm |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 7.5 mm |
| Strap Material | Genuine Leather |
| Band size | Standard |
| Movement | Japan (Automatic) |
| Strap Colour | Black |
| Dial Colour | Black |
| Calendar | Second |
| Special Features | Second |
| Weight | ——— |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Resistance | Hand wash |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |






Reviews
There are no reviews yet.