| Brand Name | Hugo Boss |
|---|---|
| Model number | 1513926 |
| Part Number | Dapper |
| Packing List | Hugo Boss ( Box + Bag ) |
| Item Shape | Round / Circle |
| Display Type | Analog |
| Strap Material | Leather |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Case Diameter | 43 mm |
| Case Thickness | 11 mm |
| Band Width | 22 mm |
| Band size | Men Standard |
| Movement | Battery (Quartz) |
| Strap Colour | Brown |
| Dial Color | White |
| Calendar | Monthly Date |
| Special Features | Monthly Date + Stop watch |
| Weight | 59 Grams |
| Shipping | All regions of Egypt |
| Water Pressure Resistance | 50 Meters |
| Warranty | 1 Year against industry defects |
| Phone number | 01555944450 |
Original
Original Hugo Boss Men’s Watch Runner 1514144
4,150 EGP
Original Hugo Boss Men’s Watch Skymaster 1513786
Original price was: 4,200 EGP.3,995 EGPCurrent price is: 3,995 EGP.
Original Hugo Boss Men’s Watch Dapper 1513926
3,695 EGP
Original Hugo Boss Watch For men In Egypt Dapper 1513926 With White dial Brown Brown Strap . With packing Boss Box + Bag
Get it inside Egypt within 24 hours, and inspect the product inside Cairo before paying Shipping to all of Egypt and the world









Reviews
There are no reviews yet.